Dr Bogacz

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów wraz z odwrażliwianiem

PREVDENT to innowacyjny system wybielania zębów i naprawy szkliwa podczas jednego zabiegu. W krótkim czasie Twoje zęby staną się nawet o 8 tonów bielsze i znacznie zdrowsze. Bez bólu, bez nadwrażliwości, na lata.

Czym jest system PREVDENT?

System PREVDENT to pierwsza na rynku lampowa procedura wybielania, która usuwa przebarwienia, rozjaśnia zęby o 7-8 odcieni i korzystnie oddziałuje na szkliwo. Przywrócenie naturalnej bieli bez uczucia nadwrażliwości nareszcie stało się możliwe!

Produkt zawiera 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) - aktywną substancję wybielającą oraz nano-Hydroksyapatyt (nHAp), który remineralizuje szkliwo i znacząco zmniejsza nadwrażliwość.

Hydroksyapatyt to główny budulec szkliwa zębów. W postaci syntetycznej nHAp ma formę nanocząsteczek z odpowiednim stosunkiem wapnia do fosforu. Posiada identyczne właściwości jak naturalny odpowiednik! Po zastosowaniu, przenika głęboko do kanalików zębiny, gdzie łączy się z naturalnym minerałem. Remineralizuje szkliwo, istotnie zmniejszając nadwrażliwość zębów.

Po zabiegu wybielania PREVDENT zęby stają się jaśniejsze o 7-8 odcieni, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca

Zabieg PREVDENT w 3 etapach

//drbogacz.pl/wp-content/uploads/2022/11/wybielanie-zebow.jpg

Zabieg wybielania regeneracyjnego PREVDENT poprzedza ocena stanu zębów Pacjenta. Cała wizyta trwa około 2 godzin.

Etap 1 - Usuwanie przebarwień

Po zabezpieczeniu jamy ustnej, dziąseł i ust, na zęby nałożony zostaje zaawansowany preparat PREVDENT Stain Removal, który wnika głęboko w zęby, rozbijając i usuwając nawet stare i intensywne przebarwienia.

Etap 2 – Wybielanie zębów

Na zęby nałożona zostaje aktywna piana wybielająca z nano-Hydroksyapatytem. Następnie włączona zostaje lampa. Taka sesja zostaje powtórzona kilkukrotnie. Etap wybielania trwa ok. 1 godziny.

Etap 3 – Remineralizacja szkliwa

Na zęby zostaje zaaplikowane specjalistyczne serum PREVDENT z dużą ilością skoncentrowanego nano-Hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje szkliwo i eliminuje bolesną nadwrażliwość.

Zalecenia po zabiegu PREVDENT

 • Przez co najmniej 24h stosuj tzw. „białą dietę” – unikaj produktów o barwiących właściwościach, jak kawa, czarna herbata, czerwone wino, cola, pomidory, porzeczka, sos sojowy, barszcz itp.
 • Unikaj palenia papierów – będziesz dłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.
 • Dbaj o higienę jamy ustnej – regularnie umawiaj się na zabiegi higienizacji i szczotkuj zęby zgodnie z zaleceniami PTS.
 • Stosuj specjalistyczną pastę do zębów PREVDENT – jej opatentowana formuła bazuje na nano-Hydroksyapatycie i ksylitolu (nie zawiera fluoru). Używanie pasty PREVDENT wygładza powierzchnię szkliwa. Zęby stają się wyraźnie gładsze i bardziej błyszczące. Ksylitol blokuje rozwój bakterii Streptococcus mutans, które w głównej mierze powodują próchnicę. Pastę PREVDENT kupisz w naszym gabinecie.

FAQ

 • O ile tonów rozjaśnia zęby PREVDENT?
  Badania dowodzą, że system wybielania PREVDENT pozwala rozjaśnić zęby o co najmniej 7-8 tonów. Efekt końcowy zależy od wyjściowego odcienia zębów oraz uwarunkowań indywidualnych Pacjenta.
 • Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?
  Po zabiegu PREVDENT efekt wybielania utrzymuje się zwykle od 2 do 3 lat. Na czas ten wpływ mają indywidualne uwarunkowania Pacjenta oraz nawyki żywieniowe i higieniczne. Stosowanie pasty PREVDENT pozwala wydłużyć efekt wybielania.
 • Czy zabieg PREVDENT jest bezpieczny?
  Tak. System PREVDENT nie powoduje niszczenia szkliwa zębów. Innowacyjna formuła preparatu wybielającego spełnia najnowsze wymogi unijne.
 • Czy zabieg PREVDENT jest bolesny?

  Zabieg PREVDENT dla większości Pacjentów jest niemalże bezbolesny. Delikatny dyskomfort może się pojawić jedynie u Pacjentów z nadwrażliwością zębów i tylko w trakcie oraz do 24h po zabiegu.

 • Mam nadwrażliwe zęby - czy mogę umówić się na wybielanie PREVDENT?

  Tak. System wybielania PREVDENT jest rekomendowany dla Pacjentów z nadwrażliwością zębów. Zapraszamy na wizytę – stomatolog dokona kwalifikacji do zabiegu.

 • Ile kosztuje wybielanie zębów w systemie PREVDENT?

  Skontaktuj się z nami. Opowiemy Ci o szczegółach.

 • Umów wizytę